تبلیغات

 آپلود عکس رایگان و دائمی

شجره نامه  پیامبر خدا صلی الله علیه و آله چنین است:

آدم

شیث

انوش

قینان

مهلائیل

یارد

ادریس

متوشالح

لمك

نوح ع

سام

ارفكشاد

صالح

شالح

هود

فالج

رعو

سروج

ناحور

تارح

 لوط

شعیب

ابراهیم ع

اسماعیل

قیدار (علیه السلام)

حمد

ارز

نبت

سلافان

همیسع

الیسع

ادد

عدنان

معد

نزار

مضر

الیاس

مدركه

خزیمه

كنانه

نضر

مالك

فهر

غالب

لوی

كعب

مره

كلاب

قصی

عبدمناف

هاشم

عبدالمطلب

عبدالله

محمدرسول الله صلی الله علیه و آله و سلم .

 در كلّ جهان، اقدم اساتید حكمت، آدم(ع) است؛ چون مأموریّت انبیاء سه چیز است؛ تعلیم كتاب، تعلیم حكمت و تزكیه ی نفوس؛ « رَبَّنا وَ ابْعَثْ فیهِمْ رَسُولاً مِنْهُمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِكَ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ یُزَكِّیهِمْ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزیزُ الْحَكیمُ.» 

بعد آدم(ع) شیث(ع) است. بعد از او شَبَان بن شیث(ع) بعد از او مجلث(ع) بود. بعد از او محوق(ع) بود. بعد از او غثمیشا یا عثمیشا(ع) بود. بعد از او اُخنوخ(ع) است كه نامش در قرآن، ادریس آمده و یونانیان او را هرمس گویند. بعد از ادیس(ع) ناحور(ع) است و بعد از او نوح(ع).

نسل نخست بشر در بین النهرین بوده، آنگاه همه در طوفان نوح از بین رفتند جز هشت نفر. آنگاه از آن هشت نفر نسل بشر گسترش یافت. لذا نوح(ع) را ابولبشر ثانی گویند. و سالیان درازی طول كشید تا مردم به ایران زمین رسیدند. گویند ایرانیان نخستین و اعراب نخستین از نسل ابراهیم(ع) می باشند از شاخه ی اسماعیلی؛ و بنی اسرائیل از نسل ابراهیم(ع) هستند از شاخه ی اسحاقی. قدیمی ترین پیغمبر ایرانی كه شناخته شده حضرت قیدار بن اسماعیل(ع) است؛ كه گفته می شود از اجداد رسول خدا(ص) می باشند.

قیدار فرزند اسماعیل پسر ابراهیم است كه نسلشان به خاندان بنی‌هاشم در عربستان ختم می‌شود. پیامبر اسلام به واسطه سی نسل، از فرزندان این پیامبر به شمار می‌رود.    

  آیه الله نجفی مرعشی  شجره نامه  حضرت قیدار  (ع)در زنجان را تایید كرده است .

کلیک کن